בעיות שונות בתחום הנפש יכולות לגרום לנו ללכת לטיפול:

משברים
חיינו רצופי משברים. משברים אלה נובעים משינויים פתאומיים במהלך החיים. ישנים משברים צפויים בחיינו כמו מעבר לגן, לבית ספר, עזיבת בית ההורים, גיל הפרישה ועוד. משברים אחרים אינם צפויים וביניהם מותו של אדם קרוב, מחלה קשה, מעבר דירה, תאונת דרכים, פיטורים ועוד
בדרך כלל אנו מתמודדים עם המשברים בכוחות עצמנו או בעזרת האנשים הקרובים לנו. לא תמיד אנו מתמודדים ביעילות עם המשבר, והשפעותיו על חיינו נמשכות שנים רבות לאחר מכן.
טיפול נפשי הוא חיוני בזמן משבר והוא עוזר להתמודד עם הפער שנוצר בין היכולת הרגשית לבין המציאות המשתנה. משבר יכול לשמש גם כמקור לשינוי וצמיחה כי הוא מחייב אותנו לבחון את חיינו ולהתאים אותם לנסיבות המשתנות.
דימוי עצמי
הדימוי העצמי שלנו הוא הכלי המרכזי שבעזרתו אנו בוחנים את עצמנו, והוא גם מנחה אותנו ביחסינו עם אחרים. דימוי עצמי נמוך מעכב את התפתחותנו ובולם את יכולותינו. דימוי עצמי חיובי יכול לקדם אותנו ולפתוח לנו דלת אל העולם. כמעט לכולנו דימוי עצמי קבוע המלווה אותנו במשך שנים ללא שינוי. היכולת לבחון מחדש את הדימוי העצמי, לרענן ולשנות אותו מאפשרת גם גילוי עצמי וגם פיתוח כישורים ויכולות שלא באו עד עכשיו לידי ביטוי. הטיפול הנפשי יוצר סביבה מוגנת ובטוחה שבתוכה נוכל להיפגש גם עם החלקים הפחות נעימים שבתוכנו.
התפתחות אישית
לעתים קרובות מתפתחים חיינו בכיוון שונה מזה ששאפנו אליו. פעמים רבות אנו מובלים על ידי השתלשלות הדברים, המקריות, הסביבה והפחד לקחת סיכונים. מדי פעם אנו עוצרים ושואלים אם אנו מרוצים מההתפתחות האישית שלנו ומן הצורה שבה לבשו חיינו. זה הזמן לפנות לטיפול נפשי שיעזור לנו להכיר את עצמנו טוב יותר ולקבל אחריות על חיינו. הטיפול יכול לעזור לנו להשלים עם מציאות חיינו אך גם לחזק אותנו בהחלטה לשנות את חיינו.

 


חייגו
052-2530393