קטעים מספר גינון טיפולי תרפיה בטבע #108

המטפל ישחרר את המטופל, מלווה בברכת הדרך שלו ובידיעה שהוא זמין בשבילו גם בעתיד - פיזית, טלפונית ובזיכרון העבודה העצמית שלו. הפרידה תיעשה באופן מדורג, מוסכם ונבחר על-ידי השותפים לדרך בטיפול, ולאחר התבוננות משותפת על התהליך הטיפולי. ההתבוננות תהיה רטרוספקטיבית על התוצרים הפיזיים והפנימיים בטיפול, הכרה והבנה של השינויים שחלו.

סיום הטיפול יהיה תלוי גם בנתונים הבאים:

  • רצונו של המטופל להכיל את חומרי חייו כמקור לעוצמה וכוח;
  • קבלת עובדות העבר (הבלתי ניתן לשינוי) והעתיד (הבלתי צפוי), מתוך אמונה של המטופל בכוחותיו וביכולתו להיות בכל מה שיגיע בעתיד הקרוב והרחוק.
  • יכולת להתאמן על חיים בשלווה, נדיבות לאדם ולסביבה, חיים במידה, יצירתיות ושמחה, תוך זרימה ואמונה ביכולתה של הסביבה שלי להיות לי לעזר ולסיוע מכל סוג שאצטרך.
  • יכולת לבחור ולפעול מתוך יצירתיות וכוח;
  • יכולת לשנות את הדיבור הפנימי ולפעול בצורה שונה.

המטפל יאחסן וישמור את רשימותיו, תמונות מהגינה, תיעוד הפגישות ויצירות האמנות במקום סגור, שמור ודיסקרטי.

תתרחש פרידה מוסכמת, מדויקת ושלווה, תוך ידיעה וקבלה של סיום התהליך ומתוך תודה וכבוד הדדי. תתבצע פרידה וסגירה מוסכמת ומכבדת של הגינה הטיפולית והמרחב בטבע שהכילו וקיבלו אותנו.

הפרידה הינה תהליך שיאפשר, בסופו של דבר, לפונה להמשיך את חייו בצורה פרודוקטיבית, שלמה, מדויקת ומאושרת יותר. המסע המשותף עם המטפל עובר פנימה. כל מה שנחווה, נלמד, עובד מחדש ונמצא בדרך המשותפת בטיפול יהפוך למקור עוצמה, הכוונה ומצפן פנימי להמשך הדרך.

 

כל מה שנחווה, נלמד, עובד מחדש ונמצא בטיפול יהפוך למקור עוצמה, הכוונה ומצפן פנימי להמשך דרכו של המטופל

                                                                                                   תמר בן נפתלי.


חייגו
052-2530393