קטעים מספר גינון טיפולי תרפיה בטבע #125

אפילוג

הטבע מלווה אותנו כבני אדם משחר האנושות, מרגע היווצרות האורגניזם הראשון.

בראשית, נוצר תואם [הרמוניה] בין הטבע, הצומח, החי והאדם. עם עלייתו על במת ההיסטוריה של האדם, ההומוספיאנס, המשיך התואם בין האדם לגופו, בין האדם לסביבתו ובין האדם למעטפת הטבעית שאפפה אותו. השילוב הראשוני, הפשוט, תוך התבוננות והשתלבות היה אינטואיטיבי, אסוציאטיבי ואותנטי.

 

גם בחברה המודרנית האורבנית, שבה מחצית מהאנושות כבר חיה בערים, יש אין-סוף איים של טבע. בכל מקום פינות נטושות, עציץ קטן עם סוקולנט אוגר מים ועשבים "שוטים" שחלקם ניתנים לליקוט ולשימוש האדם.

תרפיה בטבע – היא דבר פשוט, זמין וללא תחכום, והיא השילוב האולטימטיבי בין האדם לסובב, בין האדם לעצמו, לאדמה ולסביבה האנושית.

כל אחד, ללא משים, מטפל בעצמו כל יום; לכאורה, ללא תשומת לב במגע הקטן היום-יומי עם הטבע החיצוני והפנימי, הגברת המודעות לחשיבות המגע וההרמוניה עם הטבע יכולה לחולל איזון, אנרגיות חיוביות, זרימת מגנטיות נכונה בינינו לבין הסביבה.

בחברה המודרנית, רוב היום אנחנו מצויים במגע עם בטון, ברזל ואספלט שמנותקים מאמא אדמה ומהמטבע. אנחנו מפירים את האיזון שהיה בשחר האנושות, ולכן העשייה היום-יומית, ההתנהלות "הרגילה" המשלבת מודעות לעוצמתו של הטבע, היא המפתח לבריאות פיזית ונפשית, פנימית וחיצונית.

הפשטות, הבהירות, האמת שטמונה בטבע באופן אותנטי הן המאפשרות לנפש האדם המודרני להבין יותר טוב את עצמו ואת שאלות היסוד, ולהתחבר יותר טוב לספירלת החיים.

איך עושים את זה?

 

להמשך לחצו כאן!

לקטע הקודם כאן!

 


חייגו
052-2530393