קטעים מספר גינון טיפולי תרפיה בטבע #112

 

גינון טיפולי ככלי לטיפול בדילמות הומניות,

אושר ותכלית.    

בבסיס האמונה הדתית נמצאת ההנחה כי קיים כוח עליון, אלוהות, כוחות טבע או מציאות גדולה ונשגבת, על-טבעית, הנמצאת מעל לאדם, והיא הכוח המסדר את הבריאה והברואים.

הגישה הטיפולית המשלבת גישות רוחניות, יסודה באמונה שהחיבור והבלטת הקשר של האדם עם כוחות אלו יאפשר חיבור מדויק יותר אל עצמו, תפקידו בעולם הזה ויותר אושר ושלווה. בסופו של דבר, אמור החיבור לרוחני באספקט הטיפולי לקדם תובנות וחיבור הרמוני יותר של האדם לעולם ולעצמו.

וו' ג'יימס כתב בספרו "מגוון החוויה הדתית": "אמונה שיש סדר בלתי נראה, ושהטוב המוחלט שלנו קיים בהתאמה ההרמונית שלנו לסדר זה, יאפשרו חיים מאושרים יותר לאדם".

בעזרת החיבור ל"תוכנית הגדולה", לסדר בטבע הסובב אותנו על כל מופעיו וגוניו הדקים ביותר, יכול להתאפשר משהו חדש. המשהו החמקמק הזה הוא הסיבה שבעטיה אנו קמים בבוקר ומרגישים שחיינו בעלי משמעות.

יצירת נתיב לכוח הבלתי נראה הזה הוא אחד משורשי החיפוש האנושי בכל הדתות, התרבויות והאמונות.

בספרו "פסיכותרפיה טרנס-אישית" כותב ד"ר סימור בורשטיין: "המטרה הסופית של החיפוש הרוחני היא החוויה של התאחדות עם היקום. רעיון האחדות הקוסמית נמצא בלב כל המסורות, והערך המעשי של חוויית האיחוד עם היקום היא המובילה בצורה טבעית מאוד לחמלה כלפי הזולת והרצון לא לפגוע".

בניסיון להשיג ולהבין התנהגות אנושית ותרבותית,התרבויות האנושיות מסתמכות על מיתוסים. לדוגמה, מיתוס הבריאה והמוות, וגלגול הנשמה לאחר המוות, המצוי בכל התרבויות האנושיות.

האדם חיפש תמיד משמעות לחייו. משמעות החיים הוגדרה פעמים רבות על-ידי העשייה וציוני הדרך הפיזיים - על-פי המסורת, והאירועים החשובים בחיים כגון לידות, חתונות ולוויות.

 

 

לקטע קודם לחצו כאן!!!

להמשך קריאה כאן!!!

 


חייגו
052-2530393