קטעים מספר גינון טיפולי תרפיה בטבע #96

הגינה מביאה עולם ידע חדש ומרתק, עם מגוון נושאים בכל הרמות ותחומי הלמידה - גיאולוגיה, ביולוגיה, בוטניקה ומדעים. הלמידה מתרחשת דרך עשייה, פעולה ויצירתיות, ופיתרון בעיות המצריך למידה לפני החלטה. יש שלל אפשרויות להפעלת אינטליגנציה טכנית, תנועתית, נטורליסטית ומרחבית. המשימות מחולקות לתתי-משימות, והעיסוקים המגוונים מאפשרים חקירה, גילוי, התלהבות וסקרנות, שהן בסיס לרצון ולהנאה בלמידה, כל למידה.

              

הטבע והגינה הינם מקום קלאסי לעולם שלם, נפלא ונהדר, הזמין וקיים כל הזמן לפתח הבית. זה עיסוק חיובי, מעשיר, מעניין וחיובי העשוי למלא את עולמו של המטופל בשפע פעילויות. נלמד, נשלח שתילים לבית, נגייס את ההורים לגינה ביתית - אפילו במרפסת - נדריך ונזמין את המטופל להכיר את החי והצומח גם בשכונתו וסביבתו. מסעות והיכרות עם החיים ההרמוניים והטולרנטיים בטבע מאפשרים עשייה וחשיבה אחרת על בילוי וניהול הזמן הפנוי.

בגינה מתרחשת כל הזמן עשייה ויצירה - פועלים, מגדלים, מטפחים ומצליחים. ההנאה מהיופי, מהטעם, מהגידול והאסתטיקה היא בכל החושים והרמות, ומספקת חוויה כל-חושית מעצימה, משמחת, חיובית ומתמשכת.

העבודה בקבוצת גינון מאפשרת שיפור התפקוד במערכות יחסים בתוך מערכת אנושית-חברתית: יכולת לקחת אחריות קבוצתית למשימה משותפת, מוטיבציה לתרום ולהשתתף במשימות חברתיות משותפות, חוויות שמחה, פרודוקטיביות, הצלחה והערכה בתפקוד בקבוצה.

וגם - הבנה רחבה שכולנו אחראים לקבוצת העולם, ויש לנו חלק ותפקיד בקבוצה הגדולה. אנו יכולים להשפיע על קבוצת העולם דרך עשייה אקולוגית, שמתחילה בגינה ובמחזור בבית שלי וממשיכה בכל רמות החיים. 

 

לקטע הקודם לחצו כאן!

לקטע הבאה לחצו כאן!


חייגו
052-2530393