קטעים מספר גינון טיפולי תרפיה בטבע #94

המבוגר נמצא יחד, בשותפות ולאורך זמן, עם המטופל בגינה, עובד איתו בתנאים הקשים, מתייעץ עימו, מקשיב לדאגותיו בנוגע לצמחים, מוצא עימו פיתרונות מתוך ידע בגינון ומספק לו זרעים, שתילים וכלי עבודה. לאורך תקופה ארוכה הם נפגשים סביב רעיון משותף, אמונה, עשייה ולמידה. לבסוף, הם חולקים עונג, שמחה והצלחה. הגינה מאפשרת מערכת יחסים חדשה של אמון, שותפות גורל בין שווים בזכות היותה חיצונית, לא תלויה באיש ומכילה באופן שווה את כולם.

בגינה מתרחש תהליך של יחסים מתגמלים של נתינה, קבלה, אכפתיות ואהבה של המטופל לצמח. הקשר החם והאמפתי יכול להיות מועבר דרך האנשת הצמח ולאחר מכן העברתו לקשרים עם בני אדם בתהליך טיפולי מובנה ומכוון. פיתוח חשיבה אקולוגית דרך מחויבות לכדור הארץ ולסביבה, חיזוק המחויבות והאחריות האישית של המטופל לעולם ולסביבתו. תחושה של ייעוד ותפקיד בעולם, המגבירה את תחושת השייכות, וחשיבות הערך העצמי

 

תכנון לעתיד של גינה וצמחים שונים. הבנת המורכבות של הטבע והתנהגות מתחשבת לרווחת הצמח. ריסון על-ידי שימוש הולם בכלי העבודה באופן בונה ומותאם לצורכי השטח. לימוד של השהיית תגובות לנוכח הבעיות בגינה - חשיבה, תכנון ורק לבסוף ביצוע. לימוד משותף מסיטואציות בין-אישיות, ותרגולן בקבוצה בגינה - מציאת דרכי תגובה חלופיות, המקובלות עלינו בקבוצת הגינון, שהיא ראי לחברה.

 

להמשך לחצו כאן!

לקטע הקודם לחצו כאן!

 


חייגו
052-2530393